Некваліфікована праця: скільки за неї платять?



У зв’язку з оголошенням воєнного стану із травня цього року змінилися критерії пошуку місця праці для зареєстрованих безробітних та осіб, котрі шукають роботу через службу зайнятості.

Відповідно до законодавчих нововведень упродовж 30 календарних днів з дня надання статусу безробітного для особи прийнятною вважається робота, що відповідає освіті, професії, кваліфікації, набутому у період трудової діяльності досвіду роботи. Для тих, хто перебуває в статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, а також для осіб, котрі не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, прийнятним вважається місце праці, що не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

До слова, фірми і компанії охоче організовують для безробітних навчання на виробництві шляхом стажування із подальшим гарантованим працевлаштуванням на такі місця праці як продавець продовольчих або непродовольчих товарів, касир торговельного залу, швачка та ін. Професії «продавець продовольчих товарів», «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» можна здобути на базі Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, навчання стартує у жовтні цього року. Окрім цього, у цій освітній установі є шанс підвищити рівень професійної компетенції на курсах цільового призначення (графік навчання – за посиланням https://bit.ly/3rjj3s9).

Якщо ж особа з числа безробітних не бажає вчитися, їй пропонують працевлаштування за суміжною чи спорідненою професією, а також роботу, що не вимагає професійних знань і навичок, тобто її може виконувати будь-хто. Яка це праця і скільки за неї можна отримати? За кількістю вакансій серед некваліфікованих робіт лідирують двірники, заробітна плата котрих коливається від мінімальної до 8500 грн. Друге місце посідають підсобні робітники, винагорода яких може сягнути 13000 грн. Праця прибиральників території або службових приміщень оцінюється в діапазоні 6700-8500 грн. А вантажникам працедавці готові платити дещо більше – навіть 25000 грн. Замикають цю групу мийники посуду, заробіток котрих – 6800-8500 грн. Однак такі вакансії поодинокі й доволі швидко укомплектовуються.